Wybieram uchwyty rowerowe, na co zwrócić uwagę?

Sposób mocowania do bagażnika bazowego – niektóre uchwyty mogą być montowane tylko w jeden sposób, np. obejmami wokół belek lub za pomocą wsuwek T w profil belki – uchwyty z oferty Thule zazwyczaj mogą być zamontowane na 2 sposoby, wystarczy jedynie dokupić odpowiedni adapter.

Sposób zamknięcia roweru w uchwycie i uchwytu na dachu – dobrze mieć zamki, które zabezpieczą zdjęcie całego uchwytu wraz z rowerem z dachu, jak i samego roweru z uchwytu.

Sposób mocowania roweru – zazwyczaj osadza się koła w rynnie i mocuje je do niej ściągając specjalne paski, a ramię uchwytu obejmuje ramę. Zwróć uwagę, że występują też uchwyty, w których montujesz rower za widelec – konieczne jest wtedy zdjęcie przedniego koła.

Jeżeli uchwyt który wybrałeś ma standardowy typ mocowania roweru tzn. koła w rynnie zabezpieczasz paskami, a ramę chwytasz ramieniem uchwytu – sprawdź sposób zamknięcia uchwytu ramy. Większość uchwytów ma zamknięcie na końcu ramienia, tuż przy ramie, którą obejmuje – przy wysokim samochodzie może być to sporym problemem. Na szczęście występują rozwiązania z zamknięciami na poziomie bagażnika bazowego (np. Thule ProRide 598), zwróć więc uwagę, czy nie jest to rozwiązanie dla Ciebie.

Inne pytania o uchwyty i platformy rowerowe

  1. Wybieram uchwyty rowerowe, na co zwrócić uwagę?
  2. Wybieram platformę, na co zwrócić uwagę?
  3. Co wybrać, platformę na hak holowniczy, czy uchwyt rowerowy na dach?
  4. Szybki słownik pojęć

Wpisy z kategorii bagażniki bazowe