Przydatne akcesoria do bagażników z naszego asortymentu

Przydatne akcesoria do bagażników - przegląd propozycji

Bagażnik – zarówno box dachowy, jak i rowerowa platforma na hak – może być jeszcze bardziej funkcjonalny niż w formie świeżo po zakupie. Jego możliwości da się zwiększyć, stosując specjalne akcesoria. Te okażą się przydatne również wtedy, gdy bagażnik jest nieużywany – wówczas ułatwią jego przechowywanie. Na potwierdzenie tych słów przygotowaliśmy listę 6 akcesoriów z naszego sklepu, dzięki którym eksploatacja bagażnika będzie łatwa i bezproblemowa. 

Torba do platformy rowerowej

Platforma rowerowa umożliwia przewiezienie rowerów na przykład wtedy, gdy w planach jest wyjazd na wakacje lub weekendowy wypoczynek. Poza sezonem staje się jednak nieprzydatny, zajmując miejsce w garażu i zbierając kurz. Przed zabrudzeniem i przypadkowym uszkodzeniem podczas przechowywania, uchroni go specjalna torba. W naszej ofercie znajdują się torby dedykowane do bagażników montowanych na haku firm, takich jak Thule oraz Uebler, np.:

Wieszak do platform rowerowych

Niektóre garaże okazują się zbyt małe do przechowywania zdemontowanej platformy rowerowej. W takich sytuacjach pomocny okaże się specjalny wieszak montowany na ścianie (wieszak ścienny do platform rowerowych). Wieszając na nim bagażnik, oszczędza się miejsce na podłodze, a przy tym dba o bezpieczeństwo jego oraz znajdujących się w pobliżu przedmiotów.

Torby do boxu dachowego

Box dachowy to świetne rozwiązanie, zwiększające pakowność samochodu i niezwykle przydatne podczas długich wyjazdów. Jego użytkowanie będzie dużo łatwiejsze i bezpieczniejsze, jeśli wszystkie przewożone w środku bagaże będą uporządkowane i zabezpieczone przed przesuwaniem. Umożliwią to torby z zestawu Thule GoPack Set 8006. Są dopasowane do rozmiarów boxu i wykonane z lekkich materiałów, nie obciążających dodatkowo dachu. Posiadają też gumowe elementy chroniące zarówno torby, jak i sam box przed uszkodzeniami podczas załadunku.

Adapter gniazda elektrycznego

Platforma do przewożenia rowerów musi być – tego wymagają przepisy – wyposażona w listwę oświetleniową. Z jej działaniem mogą wiązać się pewne problemy. Jeśli ilość pinów nie jest taka sama, jak w gnieździe haka holowniczego, podłączenie listwy okaże się niemożliwe bez specjalnego adaptera. W naszej ofercie znajdują się 2 rodzaje adapterów:

Pokrowiec do przewożenia nart

Narty to jeden z tych bagaży, których przewożenie sprawia największe trudności. Ze względu na rozmiar nie zmieszczą się w bagażniku osobowego auta, a zamocowane na bagażniku dachowym są narażone na uszkodzenie. Warto więc wyposażyć się w pokrowiec Thule SkiClick Bag 7294. Wykonany z cienkiego i lekkiego materiału nie stanowi zbędnego obciążenia, a chroni najbardziej wrażliwe elementy – wiązania – przed zabrudzeniami, o które w trasie nietrudno. Oferujemy również drugi wariant tego akcesorium – pokrowiec narciarski Thule Skiclick Full Size Bag 7295.

Adapter do ramy rowerowej

Użytkownicy bagażników montowanych na haku holowniczym mogą mieć problemy z zamocowaniem niektórych rowerów. Chodzi zwłaszcza o ramy z obniżoną górną rurą – na przykład typu damka lub BMX. Ich stabilne umocowanie zapewni adapter wykorzystujący mechanizm śruby rzymskiej, czyli haków wykręcanych w obie strony.

Inne pytania o boxy dachowe

 1. Wybieram uchwyty rowerowe, na co zwrócić uwagę?
 2. Wybieram platformę, na co zwrócić uwagę?
 3. Co wybrać, platformę na hak holowniczy, czy uchwyt rowerowy na dach?
 4. Jak dbać o uchwyty?
 5. Jakie uchwyty wybrać?
 6. Po co mi uchwyty na narty? Mam już przecież box.
 7. Mam mało miejsca w garażu, gdzie mam przechowywać box, kiedy go nie potrzebuje?
 8. Czy mogę jeździć z boxem na dachu przez cały czas?
 9. O czym jeszcze warto pamiętać?
 10. Jak mam myć boxa?
 11. Jak mocuje się boxa na dachu?
 12. Czym się różnią box X i Y? Który mam wybrać?
 13. Szybki słownik pojęć