Gdzie wybrać się na narty w marcu?

Gdzie wybrać się na narty w marcu? Poradnik

Chociaż marzec to początek kalendarzowej wiosny, to w wielu kurortach panują jeszcze idealne warunki do szusowania na nartach. Lubisz aktywnie spędzać czas? Sprawdź najlepsze pomysły na wypoczynek i poznaj odpowiedź na pytanie: gdzie wybrać się na narty w marcu? 

Gdzie na narty w marcu?

Hintertux w Austrii

Koniec sezonu narciarskiego nie oznacza jeszcze, że można spakować narty na strych i zapomnieć o białym szaleństwie na długie miesiące. W niektórych regionach Europy warunki do uprawiania sportów zimowych panują przez cały rok, a znakomicie wyposażone kurorty zachęcają do aktywnego wypoczynku. Jednym z najchętniej wybieranych ośrodków jest Hintertux – wioska znajdująca się w Tyrolu w Austrii. Położona u podnóży lodowca miejscowość gwarantuje niezapomniane krajobrazy, kilkadziesiąt kilometrów malowniczych tras oraz doskonałą infrastrukturę dla narciarzy. Ośrodek jest otwarty zarówno w okresie zimowym, jak i poza sezonem, a na osoby spragnione aktywnego wypoczynku czekają atrakcje o różnym stopniu zaawansowania – trasy dla początkujących oraz zaawansowanych. Wyciągi dochodzą na wysokość 3250 metrów.

Zell am See Kaprun w Austrii

Na narty w marcu można też wybrać się do innego austriackiego ośrodka – Zell am See Kaprun. Miasteczko znajduje się nad alpejskim jeziorem Zeller See i w otoczeniu lodowca Kitzsteinhorn, który ma wysokość 3200 metrów. Narciarze mogą skorzystać ze 119 kilometrów tras oraz ponad 50 wyciągów. Doskonałe warunki do szusowania zapewnia nie tylko tutejsza przyroda, ale również armatki śnieżne, dzięki czemu sezon trwa cały rok. Coś dla siebie znajdą tutaj zarówno osoby, które dopiero zaczynają przygodę z nartami, jak i osoby o dużych umiejętnościach, a także snowboardziści.

Val di Sole we Włoszech

Ośrodek narciarski zwany również Doliną Słońca. Położony w zachodniej części Trydentu, gwarantuje znakomite warunki dla osób, które dopiero rozpoczynają naukę jazdy na nartach. Bardzo popularny wśród Polaków, przyjazny dla rodzin z dziećmi. Tworzą go trzy główne ośrodki – Peio, Folgarida oraz Marilleva. Na narciarzy czeka tutaj 140 nowoczesnych wyciągów, prawie 380 km tras, a także rozbudowana infrastruktura – liczne hotele, pensjonaty, dyskoteki oraz restauracje. Atrakcji nie zabraknie również dla miłośników snowboardu – na miejscu dostępnych jest 28 snowparków. Jeśli zastanawiasz się, gdzie wyjechać na narty w marcu, to Val di Sole będzie idealnym kierunkiem.

A może polska Bukowina Tatrzańska?

Warunki do szusowania gwarantują również rodzime ośrodki – to propozycja dla osób, które wolą spędzić urlop w kraju. Rodzinna Stacja Narciarska Rusiń-Ski w Bukowinie Tatrzańskiej oferuje trasy o różnym stopniu trudności. Trasy o długości 900 m i 1200 m są naśnieżane i oświetlone, co zapewnia narciarzom maksymalny komfort oraz bezpieczeństwo.

Planujesz wyjechać na narty w marcu? Niezależnie od tego, czy wybierzesz ośrodek w Polsce, czy za granicą, przed wyjazdem dobrze zabezpiecz swój sprzęt sportowy i zastanów się, w jaki sposób go przetransportujesz. Jeśli zdecydujesz się na podróż własnym autem, w przewiezieniu bagażu pomogą praktyczne uchwyty na narty montowane na dachu samochodu.

Inne pytania o poradnik urlopowy

  1. Jak dbać o uchwyty?
  2. Jakie uchwyty wybrać?
  3. Po co mi uchwyty na narty? Mam już przecież box.
  4. Szybki słownik pojęć