Narty latem – gdzie się wybrać?

Narty latem - gdzie się wybrać w Polsce i innych europejskich krajach?

Ubolewasz nad tym, że nadejście cieplejszych miesięcy oznacza rozstanie z nartami? Narciarskie szaleństwo nie musi się ograniczać jedynie do sezonu zimowego – istnieje wiele miejsc, w których panują świetne warunki do szusowania również latem. Prezentujemy najlepsze lokalizacje na narty latem oraz praktyczne sposoby na transport tego rodzaju sprzętu sportowego! 

Gdzie na narty latem w Polsce?

Interesują Cię czynne przez cały rok stoki, które znajdują się niedaleko twojego miejsca zamieszkania? Jeśli chcesz wyruszyć na weekendowy wypad na narty, koniecznie sprawdź atrakcje, jakie oferuje Górka Szczęśliwicka w Warszawie. Na turystów spragnionych aktywnego wypoczynku czeka nie tylko całoroczny stok, wypożyczalnia nart oraz desek snowboardowych, taras widokowy, ale także kolejka grawitacyjna.

Doskonałe warunki do szusowania zapewnia również stok Czarny Groń w Ryzykach. Położone w pobliżu Andrychowa miejsce przyciąga bogatą ofertą skierowaną do osób dorosłych, jak również do dzieci. Obiekty zlokalizowane na północnych stokach Beskidu Małego gwarantują doskonałe warunki do uprawiania białego szaleństwa, a śnieg utrzymuje się tutaj do późnej wiosny. Osoby, które interesują narty latem, mogą również skorzystać z symulatora narciarstwa.

Kolejnym ważnym punktem na narciarskiej trasie Polski jest ośrodek Dolomity Sportowa Dolina w Bytomiu. Jeden ze zjazdów został pokryty specjalnym tworzywem sztucznym, dzięki któremu możliwe jest uprawianie sportów zimowych również w sezonie letnim.

Gdzie na narty latem w innych europejskich krajach?

Amatorzy śnieżnego szaleństwa, którzy wolą naturalne warunki na stokach, z pewnością docenią możliwości, jakie zapewniają zagraniczne kurorty. Jednym z najbardziej obleganych ośrodków jest położony w Austrii Hintertux, który w sezonie letnim oferuje turystom trasy o łącznej długości 22 km. Zlokalizowany w Tyrolu ośrodek zapewnia rozrywkę zarówno dla amatorów, jak i bardziej doświadczonych osób.

Alpejskie stoki w Szwajcarii również przyciągają miłośników szusowania. Jeden z najbardziej popularnych ośrodków znajdujący się na lodowcu Theodul u podnóża Matterhornu gwarantuje niezapomniane przeżycia. Narty latem w Szwajcarii to prawdziwa frajda, zwłaszcza, że ośrodek oferuje najdłuższą trasę widokową w Europie.

Również francuskie stoki zapewniają turystom wiele atrakcji. Warto zwrócić szczególną uwagę na Les 2 Alpes, na terenie którego znajdują się dwa lodowce. Czynne od czerwca do sierpnia wyciągi przyciągają miłośników szusowania, a trasy o różnym stopniu trudności sprawiają, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Jak najlepiej przewozić narty?

Wybierasz się na narty latem i zastanawiasz się, w jaki sposób przewieźć sprzęt sportowy samochodem? Transport nart może nastręczać wiele trudności – przez ich długość przewożenie w bagażniku auta jest często niemożliwe. Rozwiązaniem będzie zastosowanie profesjonalnych uchwytów narciarskich lub bagażników na dach samochodu, np. marki Thule. Zostały one zaprojektowane w ten sposób, że ich otwieranie jest możliwe nawet w grubych, sportowych rękawicach. Zamykane na klucz uchwyty gwarantują najlepszą ochronę sprzętu sportowego.

Inne pytania o poradnik urlopowy

  1. Jak dbać o uchwyty?
  2. Jakie uchwyty wybrać?
  3. Po co mi uchwyty na narty? Mam już przecież box.
  4. Szybki słownik pojęć