Rodzaje bagażników samochodowych – przegląd modeli z naszej oferty

Jakie są rodzaje bagażników samochodowych w naszej ofercie? Przegląd modeli

Przed Tobą wyjazd na narty, rodzinna podróż w góry, a może delegacja własnym samochodem? Kiedy chcesz zabrać ze sobą kilka walizek, sprzęt sportowy lub inne pakunki, przyda się pojemny i funkcjonalny bagażnik, który zwiększy przestrzeń załadunkową auta. Jakie modele są dostępne w naszej ofercie? Przedstawiamy i omawiamy różne rodzaje bagażników samochodowych. 

Zacznijmy od podstaw – bagażniki bazowe

Bagażniki bazowe to rozwiązanie, które pozwala na transport wielu przedmiotów na dachu auta. Stanowią podstawę dla innych bagażników – np. boxów dachowych lub uchwytów rowerowych. W naszej ofercie posiadamy kompletne bagażniki składające się z belek, stóp oraz kitu (zestawu) dopasowującego, ale klienci mogą również nabyć każdy z tych elementów osobno. Oferujemy bagażniki, które można dopasować zarówno do zintegrowanych relingów samochodowych, jak i fabrycznych otworów montażowych dachu. Bagażnik bazowy może być zamykany na zamek, a także przyjąć duże obciążenie – nawet do 75 kg, chociaż nośność jest też uzależniona od konkretnego modelu pojazdu oraz dopuszczalnego obciążenia dachu.

A może box dachowy?

Omawiając rodzaje bagażników samochodowych, nie możemy pominąć funkcjonalnych boxów montowanych na dachu auta. Można do nich zapakować narty, sprzęt sportowy, ale także inne rzeczy, które zabieramy ze sobą np. na wakacje lub w delegację. W naszej ofercie posiadamy boxy o pojemności od 300 do 530 litrów, w których zmieści się od 3 do nawet 8 par nart. Bagażniki mogą być otwierane jednostronnie, dwustronnie lub wzdłużnie. Funkcjonalność boxów podnosi oświetlenie wewnętrzne, a także przegrody i pasy transportowe, za pomocą których mocuje się bagaż. Dużym zainteresowaniem cieszą się modele wyposażone w centralny zamek, który zwiększa bezpieczeństwo przewożonego ładunku.

Uchwyty narciarskie

Alternatywa dla boxów dachowych. Montowane do bagażnika bazowego, umożliwiają wygodny i bezpieczny transport nart. Dzięki gumowym elementom nie ma obawy, że sprzęt porysuje się w trakcie jazdy. Modele dostępne w naszej ofercie zostały wyposażone w zamki uniemożliwiające zdjęcie sprzętu z bagażnika. Uchwyty są uniwersalne i pasują do każdego rodzaju nart oraz desek snowboardowych.

Rodzaje bagażników samochodowych do przewozu rowerów

Platformy rowerowe

Pozwalają na wygodny i bezpieczny transport rowerów na specjalnej platformie montowanej do haka holowniczego. Jest to doskonała alternatywa dla uchwytów rowerowych umieszczanych na dachu auta – umożliwia przewożenie nawet bardzo ciężkich i nietypowych jednośladów, np. rowerów elektrycznych lub tzw. fat bike. Dostępne w naszej ofercie platformy rowerowe są wyposażone w wymaganą przez przepisy listwę oświetleniową, mają także zabezpieczające zamki w dwóch miejscach. Dzięki platformie można przewieźć jednocześnie nawet 3-4 rowery.

Uchwyty rowerowe

Montowane na dachu pojazdu, wyposażone w zamek zabezpieczający przed kradzieżą. Posiadamy w sprzedaży zarówno uchwyty uniwersalne, jak i modele dostosowane do kół o szerokości maksymalnie 56 mm lub 3’’. W naszej ofercie są dostępne zestawy uchwytów, dzięki którym możliwy jest transport nawet 4 jednośladów jednocześnie.

Inne pytania o bagażniki bazowe

 1. Wybieram uchwyty rowerowe, na co zwrócić uwagę?
 2. Wybieram platformę, na co zwrócić uwagę?
 3. Co wybrać, platformę na hak holowniczy, czy uchwyt rowerowy na dach?
 4. Jak dbać o uchwyty?
 5. Jakie uchwyty wybrać?
 6. Po co mi uchwyty na narty? Mam już przecież box.
 7. Mam mało miejsca w garażu, gdzie mam przechowywać box, kiedy go nie potrzebuje?
 8. Czy mogę jeździć z boxem na dachu przez cały czas?
 9. O czym jeszcze warto pamiętać?
 10. Jak mam myć boxa?
 11. Jak mocuje się boxa na dachu?
 12. Czym się różnią box X i Y? Który mam wybrać?
 13. Czy bagażnik bazowy zwiększa spalanie/generuje hałas podczas jazdy?
 14. Jaka jest różnica pomiędzy belkami stalowymi i aluminiowymi?
 15. Jaki udźwig ma bagażnik bazowy?
 16. Mam już bagażnik firmy Thule, ale zmieniłem samochód – czy muszę kupić kolejny bagażnik?
 17. W jaki sposób bagażnik montowany jest do dachu?
 18. Czy dokupię u Państwa relingi dachowe?
 19. Czym różni się reling zintegrowany od niezintegrowanego?
 20. Czy muszę mieć relingi dachowe, żeby zamontować bagażnik bazowy?
 21. Czy do każdego samochodu mogę zamontować bagażnik dachowy?
 22. Czym się kierować przy zakupie?
 23. Z czego składa się standardowy bagażnik bazowy?
 24. Szybki słownik pojęć