Jak przechowywać uchwyty rowerowe i narciarskie po sezonie?

Jak przechowywać uchwyty rowerowe i narciarskie po sezonie?

Właściwe zabezpieczenie i przechowywanie nart, rowerów oraz uchwytów służących do ich transportowania pozwoli zachować sprzęt i akcesoria w idealnym stanie na następny rok. Jak zabezpieczyć narty po sezonie? O czym należy pamiętać przy przechowywaniu uchwytów? Przedstawiamy praktyczne wskazówki.

Jak zabezpieczyć narty po sezonie?

Narty, które przeżyły intensywny sezon na stoku, należy przed odłożeniem na półkę najpierw dokładnie wyczyścić. W tym celu warto użyć delikatnego detergentu, np. płynu do mycia naczyń lub przeznaczonego do nart, miękkiej szmatki lub gąbki, a także ciepłej wody. Do wyczyszczenia ślizgu możemy z kolei użyć szczotki lub specjalnego zmywacza. Warto także zadbać o wiązania – poluzować je i zastosować spray konserwujący. Niezwykle istotnym etapem jest również nałożenie smaru lub parafiny – w tym celu można posłużyć się żelazkiem narciarskim, które precyzyjne rozprowadza smar po ślizgu. Odpowiednie zabezpieczenie nart po sezonie pozwoli cieszyć się sprzętem przez długi czas.

Jak przechowywać narty po sezonie?

Przechowywanie nart w zimnym i wilgotnym miejscu nie jest najlepszym pomysłem – sprzęt może wówczas zaatakować rdza. Najlepiej trzymać je w ciepłym i suchym pomieszczeniu, w pozycji pionowej. Przyda się specjalny pokrowiec (np. pokrowiec Narciarski Thule Skiclick Bag 7294), w którym narty będą mogły przeczekać do kolejnego sezonu. Pamiętajmy jednak o tym, żeby nie dociskać za mocno ślizgów do siebie.

Jak zabezpieczyć i przechowywać uchwyty narciarskie?

Uchwyty na narty pozwalają przewozić sprzęt sportowy bez konieczności zmniejszania przestrzeni załadunkowej pojazdu. Montuje się je do bagażnika bazowego lub relingów. Nowoczesne uchwyty są wyposażone w miękkie gumowe ramiona, dzięki czemu nie rysują powierzchni nart. Jak zabezpieczyć i przechowywać je po zakończeniu sezonu? Na rynku dostępne są nowoczesne uchwyty, których demontaż jest bardzo prosty i intuicyjny. Po zdjęciu należy je wyczyścić z piasku, błota, soli oraz innych zabrudzeń – najlepiej używać do tego miękkiej ściereczki namoczonej w wodzie z delikatnym detergentem. Uchwyty, podobnie jak same narty, warto przechowywać w miejscu nienarażonym na wilgoć i niskie temperatury, np. na strychu.

Przechowywanie roweru na 3 sposoby

Wczesna wiosna i sezon jesienno-zimowy to czas, kiedy jednoślady czekają na bardziej sprzyjającą aurę. Odpowiednie przechowywanie roweru to gwarancja, że pojazd będzie służył nam w idealnym stanie przez wiele sezonów. Jednoślady można schować np. do piwnicy, ważne jednak, żeby była sucha i w miarę ciepła. Wiele osób przechowuje swoje rowery na balkonach – w takiej sytuacji warto jednak zaopatrzyć się w specjalny pokrowiec. Rowery mogą też być zawieszone na ścianie, np. w przedpokoju. Miejsce przechowywania pojazdu powinno być uzależnione od naszych osobistych preferencji, metrażu mieszkania oraz innych czynników.

Jak zabezpieczyć i przechowywać uchwyty rowerowe?

Uchwyty rowerowe do zamontowania na dachu samochodu pozwalają na bezpieczny transport jednośladów. Kiedy ich nie używamy, możemy przechować je – podobnie jak uchwyty narciarskie – w suchym i ciepłym miejscu. Po demontażu warto oczyścić je z zabrudzeń, np. używając specjalnego środka o właściwościach antykorozyjnych i ochronnych. Należy też pamiętać o tym, żeby nie przechowywać uchwytów w pozycji stojącej, ponieważ mogą ulec zniekształceniu.

Inne pytania o montaż i konserwacja

  1. Wybieram uchwyty rowerowe, na co zwrócić uwagę?
  2. Wybieram platformę, na co zwrócić uwagę?
  3. Co wybrać, platformę na hak holowniczy, czy uchwyt rowerowy na dach?
  4. Jak dbać o uchwyty?
  5. Jakie uchwyty wybrać?
  6. Po co mi uchwyty na narty? Mam już przecież box.
  7. Szybki słownik pojęć