Podpowiadamy, jakiej firmy box dachowy wybrać

Box dachowy jakiej firmy wybrać? Przegląd modeli Thule

Bagażniki umieszczane na dachu pojazdu pozwalają na wygodny i bezpieczny transport różnego rodzaju przedmiotów – nart, snowboardu, walizek, a także innych rzeczy, które przydadzą się w czasie podróży. Box dachowy jakiej firmy najlepiej wybrać? Omawiamy dostępne w naszych sklepie linie i modele.

Box dachowy jakiej firmy wybrać?

Firmy produkujące boxy dachowe zapewniają klientom szeroki wybór modeli – bagażniki wyposażone w centralny zamek, z podświetlanym wnętrzem, otwierane z jednej, dwóch lub trzech stron. Producenci wprowadzają innowacyjne rozwiązania i wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów – wszystko po to, żeby użytkowanie boxu było jak najbardziej komfortowe, a przewożone w jego wnętrzu przedmioty maksymalnie zabezpieczone przed uszkodzeniem czy kradzieżą.

Box dachowy jakiej firmy najlepiej wybrać? W naszej ofercie dostępne są bagażniki marek Interpack, Packline, Taurus oraz Thule. Jeśli chodzi o markę Thule, to jesteśmy jej autoryzowanym partnerem.

Wszystkie dostępne modele od tych producentów są pojemne i odporne na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych (np. wilgoć, promieniowanie UV) oraz uszkodzenia mechaniczne. Klientom, którym zależy na boxie o podwyższonej wytrzymałości, polecamy modele wyposażone w metalowe szyny, które zwiększają sztywność bagażnika. Warto także wybierać boxy posiadające certyfikaty jakości, np. City Crash, TÜV, GS.

Jakiej firmy box dachowy wybrać? O marce Thule

Na szczególną uwagę zasługują boxy dachowe Thule – szwedzkiej marki będącej liderem w produkcji bagażników oraz akcesoriów motoryzacyjnych do przewozu ładunków. Oferowane przez tego producenta boxy dachowe pozwalają na transport przedmiotów w sposób wygodny, ergonomiczny i bezpieczny. Wśród wielu rodzajów bagażników szczególnie wyróżniają się modele sportowe, o aerodynamicznym, smukłym profilu, które nie zwiększają oporów powietrza w czasie jazdy. Box Thule Dynamic M 6128B został zaprojektowany w ten sposób, żeby optymalizować opływy wokół bagażnika – jest niski i wyposażony w specjalne dyfuzory. Obniżona została również podłoga boxa, dzięki czemu idealnie przylega on do dachu pojazdu, co umożliwia dynamiczną jazdę bez zwiększania oporów powietrza. Bagażnik o pojemności 320 litrów i ładowności do 75 kg wyposażono w centralny zamek. Klucz można wyjąć tylko wtedy, gdy wszystkie rygle są zamknięte. W komplecie jest również mata antypoślizgowa na podłodze oraz pokrowiec na wieko.

Osoby, którym zależy na maksymalnej ładowności boxa dachowego, z pewnością docenią funkcjonalność modelu Thule Force XT Alpine. Bagażnik o pojemności 420 litrów wytrzyma obciążenie do 75 kg. Można do niego zapakować 3-5 par nart o maksymalnej długości 215 cm oraz 3-4 deski snowboardowe. Montaż boxa na dachu jest bardzo prosty – marka Thule zastosowała system PowerClick. Kiedy bagażnik jest przymocowany odpowiednio mocno, wskaźnik siły mocowania klika. Firma przemyślała również sposób otwierania boxa – model Force XT Alpine umożliwia dostęp do bagażu z obu stron pojazdu. Dodatkowo bagażnik został zaprojektowany w ten sposób, żeby miał przesuniętą do przodu pozycję na dachu. Box uzyskał atesty City Crash, TÜV, GS i jest zamykany na zamek.

Inne pytania o boxy dachowe

  1. Mam mało miejsca w garażu, gdzie mam przechowywać box, kiedy go nie potrzebuje?
  2. Czy mogę jeździć z boxem na dachu przez cały czas?
  3. O czym jeszcze warto pamiętać?
  4. Jak mam myć boxa?
  5. Jak mocuje się boxa na dachu?
  6. Czym się różnią box X i Y? Który mam wybrać?
  7. Szybki słownik pojęć