Delegacja własnym samochodem? Poradnik, jak się spakować

Delegacja własnym samochodem - poradnik, jak się spakować

Spakowanie walizki na służbowy wyjazd na szkolenie, konferencję lub spotkanie z klientem to nie lada wyzwanie, zwłaszcza jeśli zabieramy ze sobą nie tylko odzież i rzeczy osobiste, ale również sprzęt elektroniczny. Przed Tobą delegacja własnym samochodem? Przedstawiamy praktyczne porady, jak się spakować, żeby marynarki i koszule dojechały na miejsce bez zagnieceń, a walizki zmieściły się do bagażnika.

Delegacja własnym samochodem – o czym należy pamiętać?

Kiedy wybieramy się na służbowy wyjazd własnym samochodem, możemy pozwolić sobie na więcej bagażu niż wtedy, gdy mamy do dyspozycji środki komunikacji publicznej – autobus lub pociąg. Do bagażnika samochodu możemy spakować kilka walizek, a także zabrać torbę z laptopem czy rzutnikiem oraz wiele innych niezbędnych przedmiotów. Warto jednak minimalizować liczbę bagaży i starać się pakować w sposób przemyślany. Najlepiej zacząć od stworzenia listy rzeczy, które będziemy musieli zabrać ze sobą i podzielenia ich na kategorie – np. odzież, elektronika, leki. W ten sposób o niczym nie zapomnimy i będziemy mogli wcześniej zastanowić się, jak rozplanować miejsce w samochodzie czy gdzie umieścić walizki.

Jak się spakować na delegację własnym samochodem?

Pakowanie ubrań w przemyślany sposób to sprawdzony patent na zaoszczędzenie miejsca w walizce. Najlepiej zwijać odzież w ruloniki – to nie tylko pozwoli na zmniejszenie przestrzeni, którą zajmują ubrania, ale także zapobiegnie zagnieceniom. Elegancką odzież, np. marynarkę czy koszulę, którą planujemy założyć na prelekcję lub uroczystą kolację, warto umieścić w pokrowcu i zawiesić na uchwycie nad oknem. W sprzedaży dostępne są również specjalne wieszaki samochodowe na ubrania, które montuje się na zagłówku fotela. Przy pakowaniu walizki warto wykorzystać całą dostępną przestrzeń, łącznie z małymi przegródkami, w których można umieścić drobne przedmioty. Warto też rozsądnie planować ulokowanie walizek w bagażniku – na samo dno kłaść najcięższe pakunki, np. walizki. Na wierzchu najlepiej umieścić to, co może przydać się w czasie podróży, np. torbę z lekami przeciwbólowymi.

A może box dachowy?

Nie masz miejsca w samochodzie? Box dachowy powoli Ci zwiększyć przestrzeń ładunkową pojazdu. W aerodynamicznej skrzyni zmieści się wiele rzeczy przedmiotów – odzież, dodatkowe obuwie, sprzęt elektroniczny, np. ładowarki do laptopa i telefonu, rzutnik multimedialny oraz wiele innych przedmiotów. Delegacja własnym samochodem to podróż, podczas której może przydać się wiele rzeczy. Dostępne na rynku boxy dachowe są wyposażone w wewnętrzne przegrody oraz specjalne pasy mocujące rzeczy wewnątrz bagażnika, dzięki czemu przedmioty nie przesuwają się w czasie jazdy. Dodatkowym zabezpieczeniem jest centralny zamek z ryglami antywłamaniowymi, który chroni znajdujące się w środku rzeczy przed kradzieżą. Korzystanie z boxa dachowego jest bardzo wygodne – na rynku dostępne są modele otwierane z jednej, dwóch lub trzech stron, a także z oświetleniem wewnętrznym, które przydaje się wieczorem. Przed podróżą warto się zaopatrzyć w zestaw toreb na ubrania lub sprzęt (np. Zestaw 4 toreb Thule GoPack Set 8006), dzięki niemu maksymalnie wykorzystuje się pojemność boxa.

Inne pytania o boxy dachowe

  1. Mam mało miejsca w garażu, gdzie mam przechowywać box, kiedy go nie potrzebuje?
  2. Czy mogę jeździć z boxem na dachu przez cały czas?
  3. O czym jeszcze warto pamiętać?
  4. Jak mam myć boxa?
  5. Jak mocuje się boxa na dachu?
  6. Czym się różnią box X i Y? Który mam wybrać?
  7. Szybki słownik pojęć