Jaki bagażnik rowerowy na dach wybrać?

Jaki bagażnik rowerowy na dach wybrać? Poradnik

Bagażniki rowerowe pozwalają w bezpieczny sposób przetransportować samochodem jednoślady na duże odległości i długie trasy. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań do przewozu rowerów są uchwyty montowane na dachu, które cechują się wytrzymałą konstrukcją i są dostosowane nawet do rowerów niestandardowych, np. z ramą karbonową. 

Jaki bagażnik rowerowy na dach wybrać?

Bagażniki rowerowe świetnie sprawdzają się w czasie długich podróży – nowoczesne, dostępne na rynku rozwiązania gwarantują przewożenie nawet kilku rowerów jednocześnie, a transport odbywa się w bezpieczny sposób. To znakomita propozycja dla osób, które wybierają się na aktywne wakacje, a zdaniem wielu użytkowników – najlepsze rozwiązanie, jeśli zależy nam na dużej stabilności.

Dostępne na rynku bagażniki rowerowe charakteryzują się wytrzymałą konstrukcją oraz łatwym montażem, z którym poradzi sobie każdy użytkownik. Popularnym rozwiązaniem są uchwyty rowerowe, jednak należy pamiętać, że – by zamocować ten bagażnik na dachu pojazdu – niezbędne jest posiadania bagażnika bazowego. W sprzedaży można znaleźć różnego rodzaju mocowania: prostokątne i aerodynamiczne, a wybór odpowiedniego rozwiązania zależy od modelu pojazdu – przed zakupem warto sprawdzić rozmiar uchwytów.

Postaw na rozwiązania marki Thule

Zastanawiasz się, jaki bagażnik rowerowy na dach wybrać, żeby w pełni cieszyć się komfortem podróży i nie bać o stan jednośladów podróżujących z nami przez wiele kilometrów do miejsca docelowego? Funkcjonalne i intuicyjne w zastosowaniu uchwyty rowerowe oferuje renomowany producent bagażników do aut – marka Thule. W sprzedaży dostępne są zestawy pozwalające na przewożenie jednocześnie dwóch, trzech, a nawet czterech jednośladów. Produkty Thule wyposażono w zamki zabezpieczające przed kradzieżą, a w komplecie dostępny jest kluczyk, który otwiera wszystkie uchwyty (One Key System). Bagażniki typu Thule ProRide 598 pozwalają na automatyczne pozycjonowanie jednośladu na dachu, a rower jest zabezpieczony przed upadkiem za pomocą specjalnej, wydłużonej szczęki uchwytu. Z kolei modele Thule FreeRide 532 wyposażone są w paski zębate z mechanizmem szybkiego uwalniania oraz ochraniaczami obręczy – pozwalają na zachowanie stabilności roweru w czasie jazdy.

Jaki bagażnik rowerowy na dach w przypadku niestandardowych jednośladów?

Marka Thule przygotowała również rozwiązania dla miłośników rowerów karbonowych, czyli wykonanych z nowoczesnego i wytrzymałego włókna węglowego o dużej elastyczności. Rowery szosowe z ramami karbonowymi są niezwykle lekkie, mogą ważyć zaledwie kilogram, a ich konstrukcja powoduje, że przenoszą mniej drgań niż jednoślady wykonane z aluminium, co poprawia komfort jazdy. Marka Thule ma w swojej ofercie funkcjonalne adaptery do ram karbonowych, które minimalizują ryzyko uszkodzenia jednośladu. Firma stworzyła także bagażniki dachowe dla miłośników ciężkich rowerów do zadań specjalnych. W ofercie dostępne są uchwyty o dopuszczalnej masie przewożonego sprzętu wynoszącej do 20 kilogramów. Tego typu bagażniki dachowe spokojnie poradzą sobie z obciążeniem w postaci profesjonalnego roweru trekkingowego czy kolarskiego.

Inne pytania o porady

  1. Wybieram uchwyty rowerowe, na co zwrócić uwagę?
  2. Wybieram platformę, na co zwrócić uwagę?
  3. Co wybrać, platformę na hak holowniczy, czy uchwyt rowerowy na dach?
  4. Szybki słownik pojęć