Wyjazd nad jezioro. Co spakować na wyjazd na Mazury?

Mazury

Czy to relaks nad wodą, wędkowanie, żeglarstwo czy zwiedzanie zabytków – Mazury mają wszystko. Bezkresne tafle jezior, liczne kąpieliska, bogate w ryby jeziora, unikalna lokalna kuchnia i mnogość atrakcji w tutejszych miastach. Mazury to region wręcz stworzony do wypoczynku – nie tylko latem. Są idealnym miejscem dla żeglarzy, wędkarzy, kajakarzy, rowerzystów, piechurów czy miłośników zabytków. Jak jednak zorganizować wycieczkę własnym samochodem? Co spakować na wyjazd na Mazury?

Urlop na Mazurach nad jeziorem. Jak go zaplanować?

Na Mazurach coś dla siebie znajdzie dosłownie każdy. Niezależnie od tego, czy szukacie błogiego spokoju, aktywnego wypoczynku czy zwiedzania zabytków, na pewno znajdziecie tu atrakcje dla siebie. Jeśli jeszcze nie wiecie, co moglibyście robić na Mazurach, przygotowaliśmy dla was kilka inspiracji:

 • wypady wędkarskie (zarówno na jeziora, jak i liczne, czyste rzeki);
 • piesze wędrówki;
 • wycieczki rowerowe (na Mazurach wytyczono mnóstwo dobrze przygotowanych szklaków, na czele ze słynnym Green Velo);
 • żeglarstwo;
 • spływy kajakowe;
 • zwiedzanie zabytkowych miejsc (od średniowiecznych kościołów, przez obiekty hydrotechniczne aż po słynny Wilczy Szaniec koło Kętrzyna).

Oczywiście jeśli chcecie, możecie po prostu zaplanować wyjazd nad jezioro i skorzystać z którejś z licznych tutaj czystych, bezpiecznych plaż.

Co spakować na wyjazd nad jezioro? Lista bagaży

Niezależnie od tego, na którą z aktywności się zdecydujecie, powinniście też dowiedzieć się, co spakować na Mazury, by wyjazd był udany. Ostateczny kształt listy powinien być uzależniony od waszych planów – tego, jak zamierzacie wykorzystać pobyt nad jeziorem i gdzie będziecie nocować. W zależności od tego zabierzecie np. kajak (najłatwiejsze w transporcie są modele składane i dmuchane), rowery, namiot ze sprzętem biwakowym itp. Poza tym, na Mazury warto zabrać również:

 • środki ochrony przed owadami – dzika, mazurska przyroda stwarza idealne warunki do rozwoju komarów i kleszczy;
 • kosmetyki ochronne na słońce;
 • kostiumy kąpielowe i akcesoria plażowe – nawet jeśli wypoczynek na plaży nie jest centralnym punktem waszego wyjazdu;
 • sprzęt fotograficzny – na Mazurach na pewno nie zabraknie widoków, które chcielibyście odwiedzić;
 • buty do wody i trekkingowe;
 • ubrania przeciwdeszczowe i przeciwwiatrowe – pogoda w tym regionie bywa naprawdę zmienna.

Wyjazd nad jezioro. Co zabrać i jak się spakować?

Wiele przedmiotów, które warto zabrać na Mazury jest dość problematycznych, jeśli chodzi o transport w zwykłym bagażniku samochodowym – zwłaszcza jeśli wyjeżdżacie w wieloosobowym składzie i nie możecie złożyć tylnej kanapy.

Jak więc spakować się na Mazury, jeśli lista rzeczy na wyjazd nad jezioro zawiera pozycje takie jak rowery, kajak lub meble kempingowe? W przygotowaniu takiej wycieczki pomogą wam produkty z naszego sklepu. Boks dachowy z łatwością pomieści ubrania, śpiwory lub inne przedmioty, a kajak lub rower przewieziecie na dedykowanym bagażniku dachowym. Produkty marek takich jak Thule nie tylko zapewnią wam komfort podróży, ale też zabezpieczą przewożone rzeczy przed uszkodzeniem. 

Wyjazd na Mazury to gwarancja niezapomnianych wrażeń i obfitości atrakcji. Niezależnie od tego, czy wybieracie się na relaksujący wypoczynek nad jeziorem, aktywnie eksplorujecie okolicę czy odkrywacie bogactwo kulturowe regionu, Mazury z pewnością spełnią wasze oczekiwania. Planując tę wycieczkę, pamiętajcie o odpowiednim pakowaniu. Właściwe przygotowanie i pakowanie pozwolą wam cieszyć się urlopem bez zbędnego stresu.