Przechowywanie bagażnika dachowego i rowerowego w niewielkim mieszkaniu

Sprytne sposoby na przechowywanie bagażnika rowerowego, boxu i roweru w małym mieszkaniu

Dziś na blogu przedstawiamy sprytne patenty i użyteczne akcesoria służące do przechowywania roweru oraz bagażnika dachowego i rowerowego w mieszkaniu o niewielkim metrażu. 

Przechowywanie roweru w małym mieszkaniu

Niewielki metraż mieszkania to wielka próba kreatywności i sensownego wykorzystania każdego, nawet najmniejszego skrawka cennej przestrzeni. Jakie są sposoby na przechowywanie roweru w małym mieszkaniu? Ostatnimi czasy, gdy jednoślady cieszą się rosnącą popularnością, chętnie wybieranym rozwiązaniem jest wieszak na rower. Taki gadżet umożliwia powieszenie roweru na ścianie – nawet w małej kawalerce znajdzie się skrawek ściany, by zamontować tam takie akcesorium. Inne rozwiązanie to stojak. To dobry pomysł do mieszkań, w których znajduje się więcej niż jeden rower. Na stojaku ustawia się rowery piętrowo, jeden na drugim.

Kolejna przestrzeń do przechowywania roweru w niewielkim mieszkaniu to balkon – jednak to rozwiązanie jest nie bez wad. Rower będzie stale narażony na wilgoć i inne czynniki, które powodują korozję i niszczenie się jego części. Jeżeli balkon to jedyne miejsce, gdzie zmieści się jednoślad, to warto odpowiednio go zaimpregnować, a także przechowywać w pokrowcu. Warto go również zabezpieczyć przed ewentualną kradzieżą – zalecane jest to szczególnie wtedy, gdy rower znajduje się na niskim piętrze lub parterze.

Sprytne sposoby na przechowywanie bagażnika rowerowego

Jakie są sposoby na przechowywanie bagażnika rowerowego? Wszystko zależy od tego, jakim dokładnie dysponujemy modelem. Jeśli chodzi o uchwyty rowerowe, które mocuje się na dachu pojazdu, to po sezonie wystarczy je zdemontować, oczyścić miękką szmatką z zabrudzeń i przechowywać w suchym i ciepłym miejscu (można je włożyć do oryginalnego opakowania, w którym zostały zakupione).

W przypadku platform rowerowych, idealnym gadżetem jest wieszak ścienny. W ofercie naszego sklepu znajduje się wieszak ścienny do platform rowerowych marki MENABO. Został wykonany z malowanej proszkowo stali, która charakteryzuje się wyjątkową trwałością i wytrzymałością – maksymalne jego obciążenie to do 60 kilogramów. Wieszak to model uniwersalny, pasujący do wszystkich modeli platform oferowanych w naszym sklepie. By zamocować go na ścianie, wystarczy użyć znajdujących się w opakowaniu 4 kołków rozporowych i postępować zgodnie z instrukcją od producenta.

Patenty na przechowywanie bagażnika dachowego typu box

Jakie są sposoby na przechowywania bagażnika dachowego typu box dachowy? Doskonałym do tego akcesorium jest wieszak. W ofercie naszego sklepu znajduje się wieszak winda MULTILIFT 572 marki Thule. Nadaje się nie tylko do boxu, ale również  kajaku, deski surfingowej i innych wielkogabarytowych sprzętów sportowych. To rozwiązanie służy do przechowywania długich, podłużnych przedmiotów – szczególnie na niewielkim metrażu. Poza wieszakiem w zestawie znajduje się zestaw elementów, dzięki którym można podwiesić przedmiot bardzo blisko sufitu. Winda została zaopatrzona w kołowrotek z dźwignią oraz linkę, uniesie ciężar do 100 kg.

Inne pytania o boxy dachowe

  1. Wybieram uchwyty rowerowe, na co zwrócić uwagę?
  2. Wybieram platformę, na co zwrócić uwagę?
  3. Co wybrać, platformę na hak holowniczy, czy uchwyt rowerowy na dach?
  4. Mam mało miejsca w garażu, gdzie mam przechowywać box, kiedy go nie potrzebuje?
  5. Czy mogę jeździć z boxem na dachu przez cały czas?
  6. O czym jeszcze warto pamiętać?
  7. Jak mam myć boxa?
  8. Jak mocuje się boxa na dachu?
  9. Czym się różnią box X i Y? Który mam wybrać?
  10. Szybki słownik pojęć