Porządkujemy bagaż w boksie dachowym. Jakie przydatne akcesoria wybrać?

Pakowanie bagaży do bagażnika dachowego

Przewożenie bagaży w boksie dachowym jest łatwiejsze i bezpieczniejsze dzięki odpowiednim akcesoriom. Ich wybór jest na tyle szeroki, że bez trudu  znajdziemy produkty dostosowane do naszych potrzeb i to bez względu na rodzaj naszych bagaży. Jednak które z akcesoriów są szczególnie przydatne? Poniżej prezentujemy krótki przegląd najpotrzebniejszych akcesoriów przeznaczonych do użytku z boxem. 

Torby dopasowane do bagażnika. Praktyczny zestaw segregatorów

Bagaże wrzucone luzem do boxu mogą stanowić spore zagrożenie podczas podróży, zwłaszcza jeśli w środku zostaje sporo wolnego miejsca, a przedmioty nie są unieruchomione. Na wyboistej drodze lub podczas gwałtownego hamowania luźne bagaże będą przemieszczać się w sposób niekontrolowany, co w skrajnych sytuacjach może doprowadzić do utraty kontroli nad samochodem.

Rozwiązaniem, które eliminuje ten problem, są torby dopasowane do bagażnika (na przykład zestaw Thule GoPack Set). Na ich użycie warto zdecydować się nie tylko ze względu na unieruchomienie bagaży. Komplet toreb pozwoli na efektywniejsze pakowanie i podzielenie bagaży. Dzięki temu podczas postojów łatwiej będzie sięgnąć po potrzebne w danej chwili przedmioty bez konieczności wypakowywania sporej części zawartości bagażnika.

Jak zapakować bagażnik dachowy? Jak skompresować bagaże?

Wiele bagaży, mimo niskiej wagi, zajmuje sporo miejsca. Mowa tu przede wszystkim o odzieży i bieliźnie, a także śpiworach i pozostałych akcesoriach do spania. Przed zapakowaniem ich do boxu dachowego warto więc je skompresować. Umożliwiają to specjalne pokrowce kompresyjne. Większość nowoczesnych śpiworów jest sprzedawana wraz z nimi, a do ubrań bez problemu dokupimy je w sklepach turystycznych.

Torby do bagażnika dachowego – pokrowiec na narty

Box dachowy może też posłużyć do przewozu nart. By jednak podczas podróży nie uległy one uszkodzeniu, konieczne jest odpowiednie ich zabezpieczenie. W tym celu warto sięgnąć po odpowiedni pokrowiec – na przykład Thule SkiClick Bag. Może on być użyty zarówno w boksie, jak i w połączeniu z uchwytami narciarskimi, a także do przechowywania nart poza sezonem.

Jak zapakować bagażnik dachowy? Warto użyć maty wyciszającej

Niektóre niezabezpieczone bagaże mogą znacznie obniżyć komfort podróży, podskakując w czasie jazdy i generując hałas. Tego problemu można uniknąć, stosując maty wyciszające, wykładane na dnie boxu. W swojej ofercie ma je między innymi Inter Pack.

Inne pytania o boxy dachowe

  1. Mam mało miejsca w garażu, gdzie mam przechowywać box, kiedy go nie potrzebuje?
  2. Czy mogę jeździć z boxem na dachu przez cały czas?
  3. O czym jeszcze warto pamiętać?
  4. Jak mam myć boxa?
  5. Jak mocuje się boxa na dachu?
  6. Czym się różnią box X i Y? Który mam wybrać?
  7. Szybki słownik pojęć