Niezbędnik kierowcy – 5 przydatnych rzeczy

Niezbędnik kierowcy - 5 użytecznych akcesoriów

Choć standardy wyposażenia współczesnych samochodów są coraz wyższe, kupując auto nadal nie otrzymujemy wszystkiego, co może okazać się przydatne podczas dłuższych lub krótszych podróży. W samochodowe gadżety warto więc wyposażyć się na własną rękę. Przedstawiamy nasz subiektywny niezbędnik kierowcy. 

Wybór  jest naprawdę ogromny – od tych przydatnych, aż po pełniące wyłącznie funkcję estetyczną. By ułatwić wam dobór niezbędnych gadżetów do auta, stworzyliśmy listę pięciu akcesoriów, które ułatwią zarówno codzienne dojazdy do pracy lub na zakupy, jak i dłuższe, wielogodzinne trasy.

Ładowarka z przetwornicą

Telefony komórkowe, tablety, komputery lub e-papierosy – to tylko niektóre gadżety, z których korzystamy codziennie, a które wymagają regularnego ładowania. Dla osób spędzających sporo czasu w samochodzie idealnym rozwiązaniem będzie ładowarka z przetwornicą, która zmieni niskie napięcie z gniazdka zapalniczki samochodowej w 230V, a więc wartość występującą w normalnej sieci elektrycznej. Dzięki temu dodatkowi znacznie przyspieszymy ładowanie urządzeń elektronicznych i unikniemy ich rozładowania.

Maty antypoślizgowe do bagażnika

Wszyscy znamy ten nieprzyjemny dźwięk dochodzący z bagażnika podczas gwałtownego hamowania, szybkiego wejścia w zakręt lub najechania na koleinę. Jest on zresztą niezbyt poważnym problemem, jeśli pod uwagę weźmiemy inne konsekwencje przewrócenia się przewożonych przedmiotów. Rozlania się cieczy ze stłuczonych butelek, uszkodzenia delikatnych rzeczy lub rozsypania zawartości worków czy pudełek łatwo jednak uniknąć stosując specjalne maty antypoślizgowe.

Bagażnik typu box dachowy

Tylny bagażnik często okazuje się niewystarczająco pojemny. Zakup mebli lub wakacyjny wyjazd często wiążą się z koniecznością wygospodarowania dodatkowej przestrzeni transportowej, a tę zapewni box dachowy. W przeciwieństwie do zwykłych bagażników montowanych na dachu samochodu, gwarantuje on ochronę przewożonych w środku przedmiotów przed wieloma niekorzystnymi czynnikami – na przykład deszczem, wiszącymi nisko gałęziami lub wiatrem.

Uszlachetniacz powietrza

Tlenki azotu, dwutlenek siarki, tlenek węgla, benzen, inne rakotwórcze substancje oraz kurz i pył – to tylko niektóre z „dodatków wzbogacających” powietrze w naszych autach. Długotrwałe przebywanie w kabinie z zanieczyszczonym powietrzem ma negatywny wpływ na nasze zdrowie. By przynajmniej częściowo go ograniczyć, warto stosować samochodowe uszlachetniacze powietrza. Dzięki filtrom z odpowiednio dobranego materiału zneutralizują one niebezpieczne substancje, a ponadto niektóre modele wzbogacają powietrze o czysty azot.

Wideorejestrator

Nawet najostrożniejsza jazda nie da nam stuprocentowej pewności, że nie staniemy się uczestnikiem kolizji drogowej. Prawdziwe problemy pojawiają się jednak, jeśli sprawca wypadku nie przyznaje się do winy i utrudnia polubowne załatwienie formalności z ubezpieczycielem. W takich sytuacjach pomocne okaże się nagranie z wideorejestratora – taki gadżet można kupić za stosunkowo niewielką kwotę. Warto dodać, że takie nagrania nie mogą być nigdzie publikowane, bo nie jest to zgodne z obowiązującym w Polsce prawem.

Inne pytania o boxy dachowe

  1. Mam mało miejsca w garażu, gdzie mam przechowywać box, kiedy go nie potrzebuje?
  2. Czy mogę jeździć z boxem na dachu przez cały czas?
  3. O czym jeszcze warto pamiętać?
  4. Jak mam myć boxa?
  5. Jak mocuje się boxa na dachu?
  6. Czym się różnią box X i Y? Który mam wybrać?
  7. Szybki słownik pojęć