Gdzie się wybrać na narty we wrześniu?

Gdzie się wybrać na narty we wrześniu? Propozycje w Polsce i innych, europejskich miastach

Wybierasz się na narty we wrześniu? Taki wyjazd – wbrew pozorom – może okazać się naprawdę dobrym pomysłem. Oto lista 6 kierunków – zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych narciarzy, gdzie można poszusować na stoku.

Brak tłumów, spokój i aura sprzyjająca wypoczynkowi – to tylko niektóre z zalet wrześniowego urlopu. Lista atrakcji, z których możemy podczas niego skorzystać, jest naprawdę długa i obejmuje między innymi wyjazd na narty. Wystarczy wyposażyć się w specjalne uchwyty narciarskie na bagażnik, spakować sprzęt i wyruszyć do któregoś z ośrodków czynnych również w tym okresie.

Ski Park Szczecin

Odpowiedzi na pytanie o to, gdzie na narty we wrześniu się wybrać, wcale nie trzeba szukać daleko. Okazuje się, że w naszym kraju działa kilka ośrodków, które przyjmują gości przez cały rok. Jednym z nich jest szczeciński Ski Park. Oferuje on dwa zadaszone stoki mechaniczne, na których dobrze bawić się będą zarówno narciarze, jak i snowboardziści. Adrenalina gwarantowana, bo w Ski Parku można osiągnąć prędkości rzędu 50 kilometrów na godzinę.

Skimondo Trójmiasto

Pozostając nad Bałtykiem, przenosimy się do Gdańska, gdzie działa Skimondo – sztuczny stok o powierzchni 46 metrów kwadratowych. Miejsce polecamy przede wszystkim początkującym narciarzom, bo dzięki specjalnej konstrukcji i obecności dużego lustra naprzeciw zjazdu, oferuje doskonałe warunki do zdobywania pierwszych szlifów.

Malta Ski

Przenosimy się na południe – a konkretnie do Poznania. Tutejszy stok Malta Ski to propozycja dla tych, którzy wolą szusować pod gołym niebem. Dzięki specjalnej, śliskiej nawierzchni, jest otwarty przez cały rok. Ma długość 150 i szerokość od 15 do 30 metrów, a na górę można dostać się dzięki dwóm wyciągom – krzesełkowemu i talerzykowemu. Na początkujących czeka zaś ministok o powierzchni 900 metrów kwadratowych, a jeśli chcesz spróbować czegoś innego, to sprawdź letni tor saneczkowy.

Saas Fee w Szwajcarii

Co jednak, jeśli wybierając się na narty we wrześniu, chcesz szusować po prawdziwym śniegu? Jak się okazuje, nawet późnym latem możesz skorzystać z naturalnych stoków – i to niedaleko polskiej granicy. Jednym z ośrodków czynnych przez cały rok jest szwajcarskie Saas Fee. W odróżnieniu od położonego niedaleko Zermatt, oferuje stoki o różnym stopniu trudności.

Lodowiec Hintertux

Austriacki lodowiec Hintertux oferuje trasy położone na wysokości powyżej 2600 metrów nad poziomem morza, a niektóre z nich prowadzą nawet na wysokości 3250 metrów. Tym, co ściąga tu narciarzy, jest jednak długość tras oraz ich różnorodność. Pod tym względem Hintertux nie ma konkurencji wśród alpejskich stoków czynnych we wrześniu.

Passo Stelvio we Włoszech

Dobre warunki do jazdy na nartach panują we wrześniu również we Włoszech. Na Półwyspie Apenińskim funkcjonuje całoroczny ośrodek sportów zimowych – Passo Stelvio. To propozycja przede wszystkim dla średnio zaawansowanych miłośników białego szaleństwa. Ośrodek oferuje 12 kilometrów tras wytyczonych na wysokości ponad 3200 metrów nad poziomem morza.

Inne pytania o porady

  1. Wybieram uchwyty rowerowe, na co zwrócić uwagę?
  2. Wybieram platformę, na co zwrócić uwagę?
  3. Co wybrać, platformę na hak holowniczy, czy uchwyt rowerowy na dach?
  4. Szybki słownik pojęć