Gdzie na wakacje z dziećmi? 4 pomysły

Wakacje z dziećmi

Chociaż świeżo upieczeni rodzice zwykle są przerażeni na samą myśl o długim wyjeździe z maluchem, to przy dobrym przygotowaniu rodzinne wakacje mogą być udane nawet z półrocznym dzieckiem. Prawdziwa frajda zaczyna się jednak w momencie, gdy nasza pociecha osiąga wiek kilku lat. By wspólny urlop okazał się źródłem niezapomnianych przeżyć, musicie odpowiednio go zaplanować. Jednym z najważniejszych aspektów takich przygotowań jest wybór destynacji. By nieco ułatwić wam do zadanie, przygotowaliśmy listę 4 miejsc na wakacje z dziećmi, w które ze swojego domu dojedziecie własnym samochodem.

Gdzie na wakacje z dziećmi? Czechy

Zacznijmy od naszych południowych sąsiadów. Z perspektywy polskich turystów najciekawsze są regiony położone tuż przy granicy. Nie tylko dojedziecie do nich najłatwiej i najszybciej, ale też okazują się one bogate w atrakcje przyjazne najmłodszym gościom. Polecamy zwłaszcza FunPark Žirafa w Ostrawie (doskonałe miejsce na spędzenie deszczowego dnia – wielka hala urządzona na wzór afrykańskiego lasu ze ściankami wspinaczkowymi, zjeżdżalniami itp.), Czeski Raj (znajdziecie tu muzeum poświęcone Rozbójnikowi Rumcajsowi i zapierające dech w piersiach jaskinie), Ścieżka w Obłokach w pobliżu wsi Dolni Morava (pieszy trakt poprowadzony na kładkach między wieżami u podnóża Śnieżnika) oraz Aquapark Olešná niedaleko Wisły.

Gdzie z dziećmi na wakacje? Dania 

Teraz z kolei przenosimy się na północ – do Danii. Na pewno najciekawszą dla najmłodszych atrakcją jest położony w Billund Legoland. To największy tego typu obiekt na świecie. Wybór lokalizacji nie jest przypadkowych. To właśnie w tej miejscowości w latach 30 powstała legendarna marka klocków. Na 14 hektarach zlokalizowano tu zbudowane z klocków LEGO miniatury znanych obiektów z Danii i całego świata – m.in. Statuy Wolności, duńskiego Pałacu Królewskiego czy stadionu drużyny FC København. Całości dopełniają karuzele, kina czy tory gokartów. 

Gdzie na wakacje z dziećmi? Bułgaria

Pora wyruszyć nieco dalej na południe. Bułgaria to kraj wręcz idealny na wakacje z dziećmi – ciepły, ale nie gorący, słoneczny, położony nad pięknym Morzem Czarnym i bogaty w atrakcje dla najmłodszych. Wybierając ten kierunek, do planu waszego wyjazdu koniecznie wpiszcie delfinarium w Warnie, neolityczny skansen w Neoficie Riłskim, aquaparki w Słonecznym Brzegu, Złotych Piaskach i Nesebyrze oraz stworzone z myślą o dzieciach muzeum nauki Muzejko w Sofii.

Gdzie na wakacje w Polsce z dzieckiem? Mazury

Wracamy do Polski. Jednym z regionów najbardziej przyjaznych dzieciom są na pewno Mazury. W zależności wieku i zainteresowań swoich pociech możecie postawić np. na spływy kajakowe tutejszymi rzekami, naukę żeglarstwa, rejsy kanałami – Elbląskim i Augustowskim – lub wizytę w którymś z aquaparków (np. w Wilkasach i Mikołajkach).Jeśli jadąc na Mazury planujecie aktywny wypoczynek, przygotujcie się na to, że wasz bagaż będzie nieco większy. Namioty, sprzęt sportowy oraz ubrania wszystkich członków rodziny z łatwością spakujecie dzięki boksowi dachowemu. Wystarczy zamontować go na relingach, by zwiększyć przestrzeń ładunkową auta nawet o 500 litrów.