Gdzie na narty w czasach pandemii? Stoki narciarskie koło Krakowa

Narty na bagażniku samochodu

Chociaż stoki narciarskie koło Krakowa zostały zamknięte na mocy ostatniego rozporządzenia rady ministrów, to w połowie stycznia zapewne znowu będą otwarte. Chcesz zaplanować czas wolny dla siebie i swojej rodziny? Koniecznie sprawdź, gdzie możesz liczyć na najwięcej atrakcji. W czasie pandemii podróżowanie może być utrudnione, dlatego najlepiej wybrać lokalne ośrodki. Które stoki narciarskie blisko Krakowa warto odwiedzić?

Stoki narciarskie Kraków – Podstolice SKI

Stacja oferuje trzy wyciągi oraz sześć tras o łącznej długości 1,3 km. Atrakcje dla siebie znajdą tutaj zarówno początkujący amatorzy narciarstwa, jak i osoby o bardziej zaawansowanych umiejętnościach.

Na miejscu funkcjonują 2 wyciągi orczykowe, a także wyciąg Baby Lift dla dzieci oraz osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z nartami. Podstolice SKI oferuje sztucznie naśnieżane i dobrze oświetlone trasy, które są przygotowane dla turystów niezależnie od panujących warunków atmosferycznych.

Można tu oczywiście wypożyczyć sprzęt narciarski, jak i snowboardowy, funkcjonuje także profesjonalny serwis. Dla najmłodszych przygotowano dodatkowe atrakcje – mini-zoo. Do przyjazdu zachęca także duży, bezpłatny parking położony na terenie ośrodka.

To stacja narciarska zlokalizowana najbliżej Krakowa – niedaleko przebiega trasa A4 oraz droga krajowa numer 7. Wystarczy zapakować sprzęt do bagażnika na narty, wsiąść do auta i po krótkiej przejażdżce cieszyć się doskonałymi warunkami do jazdy.

Stoki narciarskie okolice Krakowa – Kasina

W sercu Małopolski znajduje się również ośrodek Kasina Ski&Bike Park, który już od kilkudziesięciu lat przyciąga miłośników białego szaleństwa. Na miejscu znajdują się cztery trasy różnym stopniu trudności oraz różnej długości – od 100 m do 1300 m. Wszystkie trasy są naśnieżane i oświetlone, co pozwala na komfortową jazdę również po zmroku.

Na terenie ośrodka mamy do dyspozycji cztery wyciągi. W 2016 roku oddano do użytku 6-osobową kolej krzesełkową. Goście mogą skorzystać z dużego, wygodnego parkingu. Osoby, które dopiero zaczynają jeździć na nartach, mogą liczyć na zajęcia w ramach szkółki.

Siepraw Ski, czyli gdzie na narty – Kraków i okolice

Stacja narciarska Siepraw Ski jest zlokalizowana około 30 minut od Krakowa. Goście mają do dyspozycji pięć wyciągów narciarskich – cztery orczykowe oraz jeden wyciąg taśmowy. Cztery trasy narciarskie są dostosowane do potrzeb różnych użytkowników – zarówno początkujących, jak i zaawansowanych. Wydajny system naśnieżania gwarantuje idealne warunki do uprawiania białego szaleństwa. Obok kompleksu znajduje się wypożyczalnia sprzętu sportowego, szkółka narciarska oraz parking.