Dopasuj bagażnik idealnie, czyli jak? Najważniejsze zasady

Dopasuj bagażnik idealnie - poradnik, jak to zrobić

Co wziąć pod uwagę, podczas wyboru bagażnika? Przede wszystkim skoncentruj się na określeniu kategorii rzeczy, które chcesz przy jego pomocy przewozić, a także ich ilości oraz objętości. Bagażnik dopasuj również do swojego budżetu.

Dopasuj bagażnik pod kątem wygody

Większość nowoczesnych modeli bagażników została zaprojektowana w taki sposób, by korzystanie z nich było łatwe i przyjemne. Przykładowo box dachowy otwiera się na dwie strony, dzięki temu można zaparkować w dowolnym punkcie, bez względu na to, z której strony będzie miejsce, by się dostać do jego zawartości. Wybierając bagażnik, warto wziąć pod uwagę wygodę użytkowania i zastosowane w nich funkcjonalności. Posiadaczom wysokich samochodów osobowych typu combi lub osobom niewysokim łatwiej będzie umocować rower na tylnej klapie samochodu niż na dachu.

Dopasuj bagażnik do przewożonego sprzętu

O ile w przypadku uchwytów rowerowych czy uchwytów narciarskich sprawa ich przeznaczenia i zastosowania jest oczywista, o tyle nie zawsze każdy zdaje sobie sprawę z uniwersalnego charakteru boxu dachowego. W jego wnętrzu można przewozić nie tylko różnego rodzaju twarde czy miękkie bagaże, ale również sprzęt sportowy. W boxie dachowym – w zależności od wielkości, wariantu i producenta – pomieści się od 3 do 8 par nart lub także od 2 do 5 desek snowboardowych.

Dopasuj bagażnik do ilości bagażu

W asortymencie naszego sklepu znajdują się bagażniki o różnej pojemności i ładowności. W przypadku boxów dachowych ich pojemności oscylują pomiędzy 300 litrów a 530 litrów, a ich ładowność – w kilogramach – 50 lub 75. Jeśli chodzi o uchwyty rowerowe, to przy ich pomocy można przewieźć od jednej pary aż do czterech par rowerów. Z kolei posiadając uchwyty narciarskie przetransportować można od dwóch do sześciu par nart, istnieje również możliwość przewożenia desek snowboardowych w liczbie od dwóch do czterech. Platformy rowerowe pomieszczą od 2 do 4 rowerów, przy czym do przewozu trzech czy czterech jednośladów niezbędne jest posiadanie dodatkowej części – mianowicie adaptera.

Dopasuj bagażnik do swojego budżetu

Kupno bagażnika – szczególnie boxu dachowego czy platformy rowerowej – to poważna inwestycja. Dla osób, które nie posiadają wystarczających funduszy, by kupić swój własny bagażnik, przygotowaliśmy wyjątkową usługę – wypożyczalnię bagażników. Wypożyczenie jest znacznie tańsze niż kupienie. Co prawda należy wpłacić kaucję, ale jest ona w całości oddawana, gdy bagażnik wraca do nas w nienaruszonym stanie, wyczyszczony i niezniszczony. Osoby, które często korzystają z bagażników, mogą również skorzystać z wygodnej możliwości zakupów na raty, bez wychodzenia z domu. Wystarczy na karcie upatrzonego produktu kliknąć przycisk “mBank raty”, a następnie postępować według instrukcji. Jest to bardzo proste, a cały proces odbywa się w jednym oknie przeglądarki.

Dopasuj bagażnik do swoich potrzeb

Podsumowując – wybierając bagażnik, zalecamy dopasować go przede wszystkim do swoich potrzeb. Znaczenie ma przede wszystkim liczba domowników, rowerów, par nart lub desek snowboardowych. Niemniej istotne są nasze zasoby finansowe i maksymalna kwota, jaką możemy przeznaczyć na ten produkt.

Podczas podejmowania decyzji zakupowej, warto spojrzeć na nasz asortyment z szerszej perspektywy i pomyśleć przyszłościowo. Może dziś wystarczający będzie tylko jeden uchwyt rowerowy, ale za 2 czy 4 lata już nie. W tym sezonie w planach jest samotny, samochodowy wypad po Europie, ale może wkrótce odbędzie się on w znacznie większym gronie: z paczką przyjaciół, dziećmi lub swoją drugą połówką. Bagażnik samochodowy to inwestycja na lata, dlatego, gdy np. stoimy przed wyborem pomiędzy boxem dachowym małej lub średniej wielkości, rekomendujemy ten drugi wariant.

Inne pytania o poradnik zakupowy

  1. Szybki słownik pojęć