Box dachowy – nowy czy używany? Poradnik dla kupującego i wypożyczającego

Box dachowy nowy lub używany

Box dachowy – używany czy nowy? Jeżeli masz wątpliwości, to rozwieje je nasz poradnikowy tekst. Poznaj zalety posiadania własnego bagażnika samochodowego oraz usługi wypożyczania używanych boxów dachowych.

Box dachowy – jaki wybrać: nowy czy używany?

W jakich sytuacjach kupienie boxu dachowego jest najlepszym rozwiązaniem, a kiedy wypożyczenie to bardziej opłacalna inwestycja? Zapoznaj się z naszym miniporadnikiem.

Box dachowy – poradnik dla kupującego

Box dachowy to inwestycja na lata. Staranne wykonanie, ergonomiczny kształt, prosty montaż i demontaż oraz zastosowane nowoczesne technologie – to wszystko sprawia, że jeden produkt będzie funkcjonalnym wsparciem i dodatkową powierzchnią do pakowania bagaży podczas wielu niezapomnianych wyjazdów. Jeżeli dwa-trzy razy do roku jeździsz na rodzinne wakacje lub na stok, to zainwestowanie w box dachowy jest rozsądnym pomysłem, który szybko się zwróci. Zwrot inwestycji jest obliczony w porównaniu do każdorazowego, odpłatnego wypożyczenia takiego bagażnika. Kupienie boxu dachowego, poza wakacjami lub wyjazdem na stok, to również propozycja dla osób, które posiadają mało pakowny model miejskiego samochodu z niewielkim bagażnikiem.

Box dachowy używany – poradnik dla wypożyczającego

Używany box dachowy to z kolei propozycja dla osób, które nie korzystają z bagażnika samochodowego regularnie. Jedziesz na narty lub snowboard po raz pierwszy i nie wiesz, czy jest to forma sportowej aktywności, która przypadnie ci do gustu? Testowo ruszasz na samochodową wycieczkę po Europie, żeby sprawdzić, czy taki wypoczynek jest dla ciebie? Dla osób takich jak ty powstała wypożyczalnia boxów dachowych.

Inne zastosowanie używanego boxu dachowego to okoliczność przeprowadzki. Jeżeli posiadasz niewielki, miejski samochód i powierzchnia bagażnika to zaledwie 150-200 litrów  wówczas box dachowy będzie dodatkową przestrzenią do wykorzystania. Taka powierzchnia sprawdzi się do spakowania rzeczy miękkich – ubrań, butów, książek, ale nie do przewiezienia rzeczy sztywnych, których nie da się poskładać i tym samym zmniejszyć ich objętość (z metalu, drewna itp). Dodatkowa przestrzeń, pozwalająca na spakowanie 50 lub nawet 75 kilogramów rzeczy może znacząco usprawnić i przyspieszyć przeprowadzkę i pomóc przewieźć w nowe miejsce wszystkie rzeczy “na raz”.

Wypożyczalnia bagażników – cennik i dostępność

Wypożyczalnia boxów dachowych lub belek dachowych to usługa rekomendowana osobom, które jednorazowo potrzebuję przewieźć sprzęt sportowy lub większy bagaż. Wypożyczenie w porównaniu do kupienia to o wiele mniej poważna inwestycja. Ceny wynajmu używanego boxu dachowego to 150 złotych za 14 dni, z kolei bagażników bazowych 20 złotych za dzień.

Żeby móc zamontować box, musisz posiadać bagażnik bazowy. Możesz przyjechać ze swoim (przed przyjazdem umocuj go na dachu) lub wypożyczyć go u nas. O dostępność bagażników możesz spytać za pomocą formularza kontaktowego dostępnego na naszej stronie, drogą telefoniczną lub mailową.

Inne pytania o bagażniki bazowe

  1. Mam mało miejsca w garażu, gdzie mam przechowywać box, kiedy go nie potrzebuje?
  2. Czy mogę jeździć z boxem na dachu przez cały czas?
  3. O czym jeszcze warto pamiętać?
  4. Jak mam myć boxa?
  5. Jak mocuje się boxa na dachu?
  6. Czym się różnią box X i Y? Który mam wybrać?
  7. Czy bagażnik bazowy zwiększa spalanie/generuje hałas podczas jazdy?
  8. Jaka jest różnica pomiędzy belkami stalowymi i aluminiowymi?
  9. Jaki udźwig ma bagażnik bazowy?
  10. Mam już bagażnik firmy Thule, ale zmieniłem samochód – czy muszę kupić kolejny bagażnik?
  11. W jaki sposób bagażnik montowany jest do dachu?
  12. Czy dokupię u Państwa relingi dachowe?
  13. Czym różni się reling zintegrowany od niezintegrowanego?
  14. Czy muszę mieć relingi dachowe, żeby zamontować bagażnik bazowy?
  15. Czy do każdego samochodu mogę zamontować bagażnik dachowy?
  16. Czym się kierować przy zakupie?
  17. Z czego składa się standardowy bagażnik bazowy?
  18. Szybki słownik pojęć