3 akcesoria samochodowe, które ułatwią ci życie

akcesoria samochodowe ułatwiające życie

Lubisz otaczać się gadżetami, które ułatwiają ci życie? Kto nie lubi! Przedstawiamy 3 akcesoria samochodowe, które od wielu sezonów cieszą się niesłabnącą popularnością – są funkcjonalne, wyglądają nowocześnie i wspierają kierowców w trakcie jazdy. Poznaj zalety posiadania uchwytu do telefonu, bagażnika dachowego i ładowarki samochodowej.

Akcesoria samochodowe – 3 funkcjonalne propozycje

1. Uchwyt samochodowy do telefonu

W trakcie prowadzenia pojazdu należy bezwzględnie patrzeć na drogę, a nie telefon z powiadomieniami napływającymi z mediów społecznościowych. Korzystanie z telefonu w trakcie jazdy to stwarzanie zagrożenia na drodze. W trakcie jazdy należy trzymać obie ręce na kierownicy. Polskie prawo piętnuje korzystanie z telefonu w czasie prowadzenia samochodu – grozi to mandatem opiewającym na kwotę 200 złotych oraz 5 punktami karnymi.

Uchwyt samochodowy do telefonu to produkt polecany szczególnie osobom, które w trakcie jazdy korzystają z nawigacji. Uchwyt należy zamocować w taki sposób, żeby w trakcie korzystania z telefonu nie odrywać ręki od kierownicy.

2. Bagażnik dachowy

Kolejny produkt będzie nieocenioną pomocą szczególnie wtedy, kiedy jeździsz samochodem na rodzinne wakacje lub uprawiasz sporty, takie jak narciarstwo, snowboard czy kolarstwo. Zastanawiasz się, jaki bagażnik dachowy wybrać? Najpopularniejszym i najbardziej uniwersalnym rodzajem jest box dachowy. Ładowność takiego bagażnika to kilkaset litrów lub kilkadziesiąt kilogramów, można na nim umocować do 6 par nart lub do 4 desek snowboardowych.

Kolejne pytanie o bagażnik dachowy, to jak go zamontować. Robiąc zakupy w sklepach, takich jak eBagażnik, podczas odbioru osobistego zakupionego produktu za darmo i profesjonalnie zostanie on zamocowany na dachu twojego samochodu. O aktualnie obowiązujących przepisach dotyczących bagażników dachowych oraz maksymalnej prędkości jazdy z bagażnikiem dachowym lub boxem pisaliśmy już na naszym blogu. Pamiętaj, że aby zamontować box dachowy niezbędne jest posiadanie bagażnika bazowego.

3. Ładowarki samochodowe

Najpopularniejsze ładowarki to USB, micro USB lub macro USB. Inny podział takich akcesoriów samochodowych to według przeznaczenia: do telefonu, tabletu, laptopa, aparatu i innych urządzeń. Najlepiej postawić na uniwersalną ładowarkę z różnymi końcówkami. Ważnym parametrem jest napięcie wejściowe – może być na poziomie 12 V lub obsługiwać urządzenia o napięciu od 14 do 24 V. Natężenie prądu to równie istotny parametr – na rynku ładowarek są urządzenia o natężeniu prądu zarówno 500 mA, jak i 2000 lub 3000 mA. Co oznaczają te liczby? W skrócie: im wyższe natężenie, tym lepiej. W erze smartfonów, które służą nam nie tylko do dzwonienia, ale również jako nawigacja, mapa, rekomendacje hotelowe i gastronomiczne, odtwarzacz z muzyką i wiele innych funkcji, zainwestowanie w ładowarkę to niewielki, ale potrzebny wydatek.

Podsumowując – to tylko kilka przykładów i dowodów na to, że bagażniki dachowe i inne akcesoria samochodowe są użyteczne i pomocne w codziennym życiu każdego kierowcy. Jeżeli istnieje produkt, który ułatwi życie lub poprawi komfort jazdy samochodem, to czemu po niego nie sięgnąć?

Inne pytania o bagażniki bazowe

 1. Czy bagażnik bazowy zwiększa spalanie/generuje hałas podczas jazdy?
 2. Jaka jest różnica pomiędzy belkami stalowymi i aluminiowymi?
 3. Jaki udźwig ma bagażnik bazowy?
 4. Mam już bagażnik firmy Thule, ale zmieniłem samochód – czy muszę kupić kolejny bagażnik?
 5. W jaki sposób bagażnik montowany jest do dachu?
 6. Czy dokupię u Państwa relingi dachowe?
 7. Czym różni się reling zintegrowany od niezintegrowanego?
 8. Czy muszę mieć relingi dachowe, żeby zamontować bagażnik bazowy?
 9. Czy do każdego samochodu mogę zamontować bagażnik dachowy?
 10. Czym się kierować przy zakupie?
 11. Z czego składa się standardowy bagażnik bazowy?
 12. Szybki słownik pojęć